Emlékeztek még a Napfényes Toscana című filmre, amelyben a Diane Lane alakította Frances Mayes kaliforniai írónő egy hirtelen ötlettől vezérelve házat vásárol Cortonában?
Még ha Frances házát nem is láttuk, a város hangulata magával ragadó.
Cortona Toszkána és Umbria határán fekszik, az etruszkok alapították. Építészetét középkori motívumok uralják, szűk utcácskákkal, gyönyörű épületekkel, macskakővel. A város hegyoldalban helyezkedik el, nagyjából hatszáz méter magasan, lenyűgöző látványt nyújtva az alatta elterülő Valdichiana vidékre. A Piazza Garibaldi-ról csodás kilátás nyílik a Trasimeno tóra.
A Palazzo Casali épületében található a Museo dell’Accademia Etrusca, ahol etruszk, római és egyiptomi emlékeket, műtárgyakat, középkori és reneszánsz művészeti alkotásokat nézhetünk meg.
A város szűk, kanyargós utcái forgalmasak, apró boltokban vásárolhatunk helyi termelők pecorino sajtjából, fűszereket, kézzel készített tésztákat, olívaolajat. És persze a bor sem hiányozhat…
Ismerős a név? Bizony Francis Mayes házát is Bramasole-nak hívják. Toszkánára egyébként is az jellemző, hogy nem adnak nevet az utcáknak, hanem a házakat azonosítják. A Bramasole Cortona híres szőlőfajtája, csak ezen a vidéken termesztik, de a helyi éttermekben biztosan megkóstolhatjuk.
A főtéren, a Városházán éppen ülést tartottak a képviselők. Nemcsak ezt az épületet, hanem ott jártunkkor szinte az egész várost zászlók díszítették.
Azért csendes, eldugott utcákat is találtunk. A város hangulatához még a kutak is illenek.
A város híres temploma a hegytetőre épített Santa Margherita. Szent Margit testét gyönyörű koporsóba helyezték. Épségben…
A huszonkétezres városban több harangtorony is látható. A vallás erősen érződik a házak falába rejtett kegytárgyakból is.
Forrás: Wiki
A szerző fotóival
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: